VR aplikace usnadňující cvičení

"Vytvořte si návyk a cvičte každý den." Myšlenka trenérů je to hezká, její dlouhodobé dodržení náročnější. Stejné cviky ve stálem prostředí časem zevšední a stanou se nudnými. Schopností virtuální reality je odvést uživatele od pocitu cvičení, zatímco aktivně cvičí. VR hry a aplikace zaměřené na cvičení jsou designovány pro získání pozornosti a zájmu uživatele, jež je následně využit k donucení hráče pohybovat se při hraní. Uživatelé při "VR cvičení" mohou rovněž vzájemně soutěžit a překonávat své výsledky.

10 nejlepších VR aplikací, které vás přinutí k nenucenému pohybu

Samostatné cvičení z domova

Nejlepší tělocvičny a fitness centra bývají v nejlepších časech dne plně obsazená. Namísto přizpůsobování se volnému místu, praktičtější může být cvičení z domova. To je rovněž preferencí pro stydlivé a začínající uživatele.

Při VR cvičení doma se můžete přesunout na kterékoli místo na světě a tam cvičit samostatně, případně se skupinou dalších lidí. Každý cvičící je často znázorněn pouze avatarem, kteří však mohou vzájemně komunikovat.

VR v propojení s nositelným zařízením

Cvičení ve VR, například jízda na kole, získává další rozměr při propojení VR aplikace řídící cvičení s využívanými nástrojí (cyklistický trenažer) a měřícím nositelným zařízením typu chytrých hodinek a prstenů na těle jezdce. Sport je dnes z části analytickým sportem, v němž strategie vedoucí k vítězství jsou navrhovány na základě dat. Virtuální realita může být pomocníkem při navození pocitů blízkých realitě a tím získávání relevantnějších dat.

Marketing a budování komunit

Sportovní kluby po světě objevují přidanou hodnotu VR a AR při zprostředkování zážitku svým přiznivcům. Ve virtuální realitě jsou přenášené sportovní utkání, 360° VR videa poté pro videa ze zákulisí. Rozšířená realita je vhodná pro představení hráčů i stadionu.