Kamera Matterport Pro3 - nová generace kamery pro 3D scan

Kamera Matterport Pro3 - nová generace kamery pro 3D scan Tagy: Matterport, Hardware
| Publikováno dne

Společnost Matterport nabízí řešení pro 3D scan vnitřních prostorů budov (3D scan nemovitostí) a tvorbu virtuálních prohlídek. Jedná se o propojení softwarové části (aplikace pro řízení scanu a cloud-computingu pro vyhotovení finálního modelu interiéru nemovitosti) s hardwarovou částí v podobě podporovaných kamer pro snímání hloubkového prostoru. Vyjma externích kamer (kamera mobilního telefonu, 360° kamer a profesionálních kamer pro přesné laserové měření Leica, Matterport nabízí i vlastní kameru s označním Pro. Tento článek je věnován její třetí verzi.

Jednotlivé generace kamer Matterport historicky vychází v periodě 3 let. První kamera Pro vyšla v roce 2014, druhá v roce 2017, rok 2020 je tedy časem pro verzi třetí. Její release je předběžně plánovaný na 4 kvartál roku.

Přemýšlíte nyní o nákupu kamery Matterport a nejste si jisti, zda raději počkat na verzi 3? Danou otázku, zda by uživatelé měli počkat, nebo ne, dostal před rokem i Chris Bell (šéf marketingu v Matterport) a bez rozmyslu prohlásil "absolutně ne". Nyní jsme nicméně jen necelého půl roku od vydání další verze a my osobně jsme se rozhodli vyčkávat na více informací o generaci Pro3. Pokud sami přemýšlíte, ale zároveň i potřebujete nějakou kameru pro 3D scan s Matterport koupit, jistě stojí za zvážení i dočasný nákup klasické podporované 360° kamery. Taková kamera po vydání verze Pro3 morálně nezastará, její cena drasticky neklesne a bude stále snadno prodejná.

Vývoj kamery Pro3 sledujeme a průběžně Vás budeme informovat.